فناوری HDR

فناوری HDR

ارسال شده توسط vahedhassanpanah در تاریخ دوشنبه 5 خرداد 1399 دسته ی تلویزیون 0 دیدگاه بازدید (222)

ویدیو فناوری HDR

 
تیم کالاکده در این مقاله به معرفی فناوری HDR در وسایل مختلف به خصوص تلویزیون های دارای این فناوری می پردازد. امیدواریم با خواندن این مقاله به آنچه نیاز دارید دسترسی یابید. HDR مخفف کلمه High Dynamic Range می باشد و به تکنیکی اطلاق می شود که در هر دو صحنه روشن و بسیار تاریک ، جزئیات مربوط به محتوا را بیان می کتد. این کار تصویر خروجی طبیعی و  واقعی تر حتی با طیف گسترده ای از کنتراست ارائه می دهد.

HDR چیست ؟

تصویر برداری HDR یا High Dynamic Range اکنون یکی از ویژگی های متداول در IPhone و Android است و می تواند در گرفتن عکس های بهتر به شما کمک کند. تصویر برداری با دامنه پویا بالا ( HDR ) یک تکنیک محدود پویای بالا ( HDR ) است که در تصویربرداری و فیلم ها برای تولید دامنه پویایی بیشتری از درخشندگی نسبت به آنچه ممکن است با استفاده از تکنیک های تصویر برداری دیجیتال یا عکاسی استاندارد ، استفاده می شود. تکنیک های استاندارد اجازه تمایز فقط در محدوده مشخصی از روشنایی را می دهند. در خارج از این محدوده ، هیچ ویژگی ای قابل مشاهده نیست زیرا هیچ گونه تمایز در مناطق روشن وجود ندارد و همه چیز فقط سفید خالص به نظر می رسد و در مناطق تاریک تفاوتی وجود ندارد زیرا همه چیز سیاه به نظر می رسد. تصاویر HDR می توانند طیف بیشتری از میزان درخشندگی را ضبط و نشان دهند. استفاده از روش های سنتی تر مانند بسیاری از صحنه های دنیای واقعی حاوی نورهای بسیار روشن ، مستقیم خورشید تا سایه شدید یا سحابی های بسیار ضعیف. این اغلب با گرفتن و سپس ترکیب چندید نوع مختلف ، باریک تر ، در معرض همان موضوع حاصل می شود.

HDR بهتر است یا 4K ؟

اگر فکر می کنید 4K UHD و High Dynamic Range ( HDR ) فناوری های مهمی در زندگی آدمی هستند ، باید بگویم کاملا یکی از بهترین ها در داشتن اطلاعات در مورد تکنولوژی و فناوری دارید. قطعا 4K یک تکنولوژی بزرگتر و پیشرفته تر است اما با این حال بعضی از مردم درک نمی کنند که HDR ، در حال حاظر مهمتر از 4K است. HDR برای مدت زمان طولانی در کالاهای دیجیتالی بوده و اکنون شروع به افزایش سن کرده است و جایش را به 4K داده است. اکنون هم نمایشگرها و هم تجهیزات متصل به آن ها در حال تغیر هستند. مدیران فناوری باید زیرساخت های عمومی کلی فیلم را در یک محیط AV درک کنند بنابراین آنها می توانند تجهیزات سازگار با یکدیگر را خریداری کنند.

HDR بر روی تلویزیون چگونه است ؟

خوب ، توضیحاتی کلی در مورد HDR دادیم ، حال می خواهیم این فناوری را روی تلویزیون ها بررسی کنیم. HDR یا همان High Dynamic Range ، یک استاندارد برای تلویزیون های Ultra HD با امکان افزایش چشمگیر در تجربه مشاهده است. هدف از این فناوری این بود که تا حد ممکن کیفیت اصلی تصویر حفظ شود و در تمام طول اتاقی که تلویزیون شما در آن قرار دارد ، به اتاق یا جای دورتری برسد. حال سوال این است که این فنائری در تلویزیون ها چگونه کار می کند ؟ فیلمسازان محتوا را رمزگذاری شده با اطلاعات ویدیوئی تولید می کنند که خواستار سطوح خاصی از رنگ و روشنایی هستند که بسیار فراتر از قابلیت های تلویزیون های معمولی هستند. آنها می کوشند که تا حد ممکن از نزدیک نگاه دقیق را که برای رسیدن به آن بسیار سخت کار کرده اند حفظ کنند. محتوا یا از یک مولفه منبع سازگار با HDR مانند پخش کننده Blu-ray Ultra HD 4K یا از طریق ارائه دهنده محتوای HDR از طریق اینترنت پخش می شود . یک تلویزیون سازگار با HDR این محتوا را می پذیرد و سپس پردازش و نمایش می دهد. در نهایت ، چگونگی نزدیک بودن تصویر HDR با استاد اصلی به طراحی و عملکرد تلویزیون بستگی دارد. با این حال سوال های دیگری از جمله ، آیا این صفحه نمایش قادر به نمایش بیش از یک میلیارد رنگ غنی است ؟ آیا حداقل 90% استاندارد رنگ سینمایی DCI/P3 را تولید می کند ؟ و آیا می توان به یک نسبت کنتراست به اندازه کافی گسترده برای بیان سطح سیاه عمیق در کنار چراغ های خیره کننده دست یافت ؟ برای تلویزیون های Super UHD ال جی ، پاسخ به همه این سوالات بسیار ، بله است.

آیا HDR فقط برای 4K است ؟

HDR یا High Dynamic Range یکی از جدیدترین فناوری های تلویزیون است ، حتی جدیدتر از وضوح 4K. HDR می تواند ، در تلویزیون مناسب و با محتوای مناسب ، بسیار چشمگیر به نظر برسد. بیشتر اوقات با Wide Color Gamut یا WCG همراه است که رنگهای واقعی تری به ترکیب اضافه می کند. اینها به تلویزیون کمک می کنند تصویری ایجاد کند که از پانچ های غیر HDR / WCG تصویری برخوردار باشد. تاکنون این دو فناوری فقط در تلویزیونهای میان رده و پرقدرت Ultra HD "4K" موجود بوده اند. اما آیا 4K برای HDR لازم است؟ جواب این سوال عجیب بله است اما از لحاظ تکنولوژی و فناوری نه. HDR یک فناوری تلویزیونی است که به کارگردانان و فیلمسازان اجازه می دهد جزئیات روشن تر را نشان دهند و (هنگام استفاده از Wade Color Gamut) طیف گسترده تری از رنگ ها را نشان دهند. از آنجا که این در خود محتوا تعبیه شده است ، یک پیشرفت مصنوعی نیست بلکه بیشتر چیزی است ، که سازندگان در نظر داشتند. اگرچه این نام خود را با حالت عکس HDR در تلفن یا دوربین شما به اشتراک می گذارد اما تلویزیون HDR کاملاً متفاوت است. Photo HDR تلاشی برای جعل دامنه پویای گسترده تر است. TV HDR در واقع دامنه پویایی گسترده تری است. در ادامه در مورد این فناوری بر روی تلویزیون ها صحبت می کنیم.

فناوری HDR در تلویزیون ها

اگر تلویزیون جدیدتری دارید که از رزولوشن 4K و دامنه دینامیکی بالا پشتیبانی می کند ، احتمالاً می خواهید از پتانسیل آن استفاده کنید. ساده ترین راه پخش ویدئوی واقعی 4K HDR از برنامه هایی مانند Netflix ، Disney Plus ، Amazon Prime ، Vudu یا Apple TV است. هر یک از این منابع می توانند تصاویر زیبا و دلپذیری به شما نشان دهند که باعث می شود تلویزیون فانتزی شما بدرخشد.

0 دیدگاه

  • نظری برای این پست ثبت نشده است .